0553 190 60 10 Whatsapp resim ve iletişim hattı.

SAÇ DÖKÜLMESİ

Saç dökülmesi saçların incelmesi ya da zayıflaması gibi çeşitli nedenlerden oluşan bir çeşit hastalıktır. Herkesin gün içinde 50 ya da 100 tel arasında saçı dökülür. Herhangi bir sebep ile bu sayıdan fazla bir dökülme söz konusu olduğunda muhakkak bir hekime başvurulmalıdır. Saç dökülmesindeki artışı, yastığınızdaki ya da duştan sonra dökülen saçlarınızı inceleyerek anlayabilirsiniz.

Saç kaybı, öncelikle kişinin psikolojisinde önemli bir problem yaratır. Bir kadının ya da erkeğin en önemli aksesuarı saçlarıdır. Bakımlı, gür ve güzel saçlar her zaman, her koşulda dikkat çeker. Sizi olduğunuzdan daha gösterişli, bakımlı ve şık gösterir. Bu sebeple özgüven yüksekliğinde sağlıklı saçlar çok etkilidir. Kişinin saç dökülmesi olduğu zaman psikolojik sıkıntıları da başlar.

Hem kadınlarda hem de erkeklerde olan saç dökülmesinin sebepleri çeşitlilik gösterir ve sıklıkla yaşanır, genelde erkeklerde ön çizgi adı verilen saçın üst kısmı dökülür. Kadınlarda ise her kısımda dökülme aynı zamanda oluşur.

Saç dökülmesinin nedenleri çok çeşitlilik gösterir. Bunların başında tiroid, hamilelik, menopoz sonrasında yaşanan stres, psikolojik nedenler gibi hormonal düzensizlikleri yaratan olaylar gelir. Ayrıca kansızlık, sıkça fön çektirmek, yüksek ateşli hastalıklar, yanlış beslenme, vitamin eksikliği, demir/çinko ve biotin eksikliği, diyet yapmak, farklı tipteki saç hastalıkları, çok sıkça saç boyatmak da saçın dökülmesine sebep olabilir. En yaygın saç dökülme şekli erkek tipi saç dökülmesi oluşumudur. Başın üst bölgesinde başlar ve zaman ile saçın ön hat çizgisi seyrelmeye başlar. Sonrasında saç teli incelmeye başlar. Sonraki aşamada ise bu bölgede kelleşmeler meydana gelir. Bu durum uzun süre devam ettiğinde yalnızca ense bölgesinde bir miktar saç kalır.

Günümüzde pek çok kadın, kadın tipi saç dökülmesi problemi yaşamaktadır. Özellikle de stresli bir hayat, hatalı beslenme, menopoz, hormonal değişiklikler, hamilelik, yanlış kozmetik ürünleri tercihi, saç boyama ve mevsimsel geçişler saç dökülmelerine neden olabilir.

Eğer ki saçlarda kırılmalar ve dökülmeler yenice başlamışsa mutlaka bir hekime danışmak gerekir. Hekim, eğer ki gerek görürse sizden kan tahlil isteyecektir. Bunun yanında saç analizi yapan ekipmanlar ile saçınız ve saç derinizi de kontrol etmesinde yarar vardır. Sonrasında oksijen saç bakımı, ozon saç bakımı, saç mezoterapisi, PRP tedavisi gibi size özel hazırlanan tedavi sürecine karar verilir.

Geç fark edilen durumlarda da saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekimi, muhakkak bir hastane ortamında profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Saç ekimi lokal anestezi ile yapılan ve kişiyi rahatsız etmeden uygulanan bir operasyondur. Herhangi bir mevsime bağlı kalmadan, her mevsimde yapılabilir.

Saç ekimi sonrasında ekilen saçlar bir daha dökülmez. Ekilen saç hayat boyu sizinle kalır. Yapılan saç ekimi uygulamasının başarısı burada devreye girmektedir. Saç ekimi işlemi yapacak ekibin saç ekimin konusunda uzun senelerdir deneyimli olması gerekmektedir. Saç ekimi işleminden sonra kafa derisinde herhangi bir iz kalmaz. Eğer ki saç ekim uygulaması, en son teknoloji olan mikro motor yöntemleri ile yapılırsa iz kalmayacaktır. Fut tarzında yapılan saç ekimlerinde ise ense bölgesinden şerit biçiminde çıkarılan greflerin yerine dikişler atılır, bu işlemde iz kalmaktadır.

Saç ekimi işleminde tamamen profesyonel kişilerden oluşan bir ekip, kişiyi ameliyat sürecine kadar takip etmelidir. Merkezimiz saç ekiminde en son teknolojileri ve yenilikleri takip ederek bunları uygulamaktadır. Saç ekimi yaptıracak kişiye işlem hakkındaki bütün bilgiler ve detaylar, ameliyat öncesinde verilir. Doğal bir saç ekimi görüntüsü ve uygulaması için işlemi yaptıracak kişi ile ortak noktada buluşulur.

bilgi@vegasacekimi.com

VEGA SAÇ EKİM MERKEZLERİ