0553 190 60 10 Whatsapp resim ve iletişim hattı.

SAÇ EKİMİ

Saçlarımızdan bahsederken yağlı ya da kuru, kıvırcık ya da düz, ince ya da kalın telli, güçlü ya da zayıf gibi tanımlar kullanırız. Oysaki saçlarımız bunların haricinde doğrudan fark etmediğimiz bir çok özellik taşır. Saç analizi sayesinde bu gibi önemli detaylardan bazıları olan saç yoğunluğu, saç köklerinin durumu, saç dokusu, saç köklerinin kalitesi, gözenekler ve cildin dokusu incelenmektedir. Bu ayrıntılar analiz edilerek saçlarınız ve saç deriniz hakkında bilgi sahibi olursunuz ve yapılan saç analizi sonrasında saçlarınızla ilgili bundan sonra neler yapıp neler yapmamanız gerektiği konusunda size doğru bilgiler aktarılır.Kayseri Saç ekimi uygulamaları büyük illerin yanı sıra Kayseri şehrinde de uzman kadromuz ve yılların tecrübesi ile adından söz ettiren Kayseri saç ekimi merkezleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Kişiye uygulanacak olan tedavi ve yöntemlerin arttırılması açısından da bu tip saç analizleri önem kazanmaktadır. Öngörülen tedavi ve saç ekimleri raporlar ile desteklendiği için sonuçlar sizlere daha gerçekçi olarak yansıtılmaktadır. Bazı durumlarda saç analizi sonucunda gözlemlenen bir takım deri rahatsızlıkları (sedef, keloid, seboreik dermatit vs.) öncelikli olarak dermatoloji kısmı tarafından tedaviye alınır. Sonrasındaysa saç dökülmesi ile alakalı tedavi ya da Kayseri’de saç ekimi işlemi yapılır. Bu tip hastalıklardaki aşamalar oldukça çok önemlidir.

Örnek olarak ilerleyen keloid durumlarında pul pul dökülmeler oluşur. Bu gibi durumlarda doğrudan saç ekimi yapılması, greft ekimi ve öteki tüm prosedürler doğru yapılsa bile başarısız sonuçlar verebilmektedir. Bu tip hastalıklarda; mezoterapi, oksijen terapi, ozon terapi, PRP, özel şampuanlar ve ilaçların kullanımı tedavinin başarılı olmasında çok önemlidir.

Saç ekimi muayenesi esnasında, saç tipiniz, saç analiziniz, dökülme tipinizin analizi, verici alan kontrol muayeneniz yapılacak ve saç ekimi açısından uygun olup olmadığınıza karar verilecektir. Hiç kimsenin saç ektirememesi ve saçsız yaşaması için bir sebep yoktur. Kayseri saç ekim merkezleri bu konuda sorunu olanlara yardımcı olmaktadır. Kayseri saç ekimi uygulaması için yaştan ziyade dökülmenin şekli ve düzeyi belirleyici olmaktadır. Eğer saçlı deri görülüyorsa o bölgedeki saç seviyesi normal yoğunluğun %50'sinin altına inmiş demektir. Bu gibi durumlarda kişiye uygulanacak en etkili tedavi saç ekimi işlemi olacaktır.

Özellikle de genç yaştaki bireyler saç dökülmesinin başladığı zamanlarda genelde telaşa kapılarak yanlış kararlar verebilmektedirler.

Kayseri saç ekim merkezleri dahilinde sonucun başarılı olması için ileriye dönük bir tedavi planlaması yapılmalıdır. Yaşınız genç ve saçlarınız ön kısımdan biraz açılmış ise, gelecek senelerde saç açıklığınızın daha da artacağını hesap ederek yaptıracağınız saç ekimini buna göre planlamanız daha sağlıklı ve yerinde bir karar olacaktır. Aşağıdaki sebeplere bağlı olarak saç dökülmelerinde saç ekleme uygulanabilir:

•Kaza veya ameliyat izleri

•Erkek tipi saç dökülmesi

•Kadın tipi saç dökülmesi

•Doğuştan gelen bölgesel kayıplar

•Yanıklara bağlı olarak oluşan kayıplar

•Saçın devamlı olarak koparıldığı psikolojik kökenli rahatsızlıklarda.

•Saçın aşırı gerilmesine bağlı oluşan dökülmeler

Saç kaybının seviyesine göre, saç ekimi yapılacak saç grefti sayısının önceden ayarlanması gereklidir. İnce telli saçlarda ya da açık saç rengine sahip kişilerde Kayseri saç ekim aralığı kalın saç teli ya da koyu saç rengine sahip kişilere göre daha az görünebilir. Bu neden ile ilk gruba daha yoğun bir saç ekimi yapılmasının estetik açıdan da daha başarılı sonuçlar sağlayacaktır.

Saç ekimi öncesinde yapılan bütün hazırlık analizleri, saç ekiminin başarısını etkileyen önemli kriterlerdir. Planlama ve saç ekimi uygulaması bu analizler sonrasında oluşturulan programa göre yapılır. Kayseri saç ekimi işlemi muhakkak profesyonel bir ekip ile, saç tipinize uygun sonuçlar sonrasında yapılmalıdır. Eğer siz de saç ekimi hizmeti almak istiyorsanız merkezimizde gelişmiş tekniklerimiz ve uzman ekibimiz ile hizmetinize hazırız. Kayseri saç ekimi fiyatları konusunda da iddialı olduğumuzu belirtmek isteriz.

vegasacekimi.com

VEGA SAÇ EKİM MERKEZLERİ